Kim jesteśmy?

Jak działamy w Polsce?

Naszym celem jest budowanie w Polsce świadomości istotnych, lecz zaniedbanych obszarów działalności dobroczynnej, a przy tym kultury efektywnej filantropii.

Jesteśmy gałęzią międzynarodowego ruchu Effective Altruism. Popularyzujemy wiedzę naukową (badaczy jak Daniel Kahneman, Barbara Oakley) i namysł filozoficzny (czołowych myślicieli jak Derek Parfit, lub Peter Singer) dotyczące dobroczynności.

Podczas naszych spotkań przyglądamy zarówno teoretycznym, jak i praktycznym aspektom czynienia dobra. Zadajemy pytania ekspertom. Wspólnie z nimi edukujemy w zakresie podstaw i dobrych praktyk dobroczynności. Łączymy ludzi i organizacje w Polsce i na świecie.

Prowadzimy zbiórki na rzecz najefektywniejszych organizacji dobroczynnych rekomendowanych przez ewaluatorów GiveWell oraz Animal Charity Evaluators. Prowadzimy też działalność badawczą w zakresie priorytetów dobroczynnych dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Ta strona korzysta z ciasteczek.
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch na naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie.