Nasze działania

W 2022 roku fundacja Efektywny Altruizm Polska zaczęła aktywnie wspierać tworzenie i funkcjonowanie grup studenckich na największych uczelniach w Polsce. Celem tych grup jest szerzenie świadomości o efektywnych formach czynienia dobra i pomoc w wyborze kariery o możliwie największym dobroczynnym wpływie.

Aktualnie poszukujemy założycieli i organizatorów nowych grup studenckich. Oferujemy im nasze wsparcie, we współpracy z Centre For Effective Altruism z siedzibą w Oksfordzie, a także potrzebne materiały i pomoc w uzyskaniu ewentualnego dofinansowania do ich działalności.

Wraz z powstaniem pierwszych grup studenckich będziemy zachęcać członków do udziału programu w programie wprowadzającym do EA, a z czasem, z naszą pomocą, także do organizacji własnych, wewnętrznych programów - wprowadzających i nie tylko. Jest to skuteczny sposób na zbudowanie zaangażowania, znalezienie współorganizatorów i przyciągnięcie do grupy nowych, aktywnych członków. Współpracujemy też z uczelniami oraz kadrą naukową w zakresie organizacji wykładów oraz spotkań akademickich na temat efektywnej dobroczynności.

Utrzymując kontakty ze środowiskiem akademickim, zarówno z naukowcami jak i ze studentami, pragniemy wzbudzić w nich zainteresowanie najważniejszymi globalnymi problemami, którym warto poświęcić swoją karierę naukową bądź inną ścieżkę zawodową.

Ta strona korzysta z ciasteczek.
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch na naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie.