Jak działamy w Polsce?

Fundacja Efektywny Altruizm jest częścią międzynarodowej społeczności Effective Altruism. Tworzą ją naukowcy i pracownicy akademiccy, organizacji non-profit, prawnicy, ekonomiści, reprezentanci sektora technologicznego, przedsiębiorcy społeczni i nasi darczyńcy. Razem szukamy dróg, by wykorzystać w pełni swój potencjał do czynienia dobra.

Na spotkaniach w Warszawie odpowiadamy rozmawiamy o sposobach na efektywny altruizm. Doradzamy w osiągnięciu pozytywnego wpływu przez wybór kariery. Łączymy z organizacjami działającymi w nieobleganych obszarach o dużym znaczeniu. Edukujemy w zakresie naszych priorytetów w działaniach dobroczynnych.

Działamy we współpracy z The Centre for Effective Altruism w Oksfordzie i zaprzyjaźnionymi organizacjami na całym świecie.

Obszary

Przepływ talentu
Współpracujemy z 80,000 Hours nad pozyskaniem kandydatów. Prowadzimy też spotkania tematyczne i warsztaty w obrębie racjonalności stosowanej i efektywnego altruizmu.
Przepływ wiedzy
Podczas wydarzeń organizowanych w Warszawie i innych miastach w Polsce rozmawiamy o efektywnym altruizmie. Udostępniamy materiały w języku angielskim, a także ich tłumaczenia.
Badania i rozwój
Rozpatrujemy inne interwencje mające nietrywialną szansę przynieść światu najwięcej dobra.

Chcesz wiedzieć więcej o aktualnych projektach?


Napisz do nas

Zaangażowani

Współzałożyciel i Prezes Fundacji Efektywny Altruizm. Przywódca The Local Effective Altruism Network, sieci 300 lokalnych grup Effective Altruism na świecie. Przedsiębiorca społeczny.

Michał Trzęsimiech

Prezes, Współzałożyciel

email linkedin

Odpowiada za strategię i wsparcie organizacji. Interesuje ją kognitywistyka, racjonalność i zastosowanie nowoczesnych technologii do czynienia dobra. Aktywistka Otwartych Klatek. Czyta i podróżuje.

Karolina Sarek

Współzałożycielka

email linkedin

Neurobiolog, popularyzator otwartej i efektywnej nauki, główny strateg polskiej społeczności. Interesuje go racjonalność, ryzyka egzystencjalne, kosmologia i dynamiki społeczne.

Marcin Kowrygo

Współzałożyciel

email linkedin

Projektantka usług i interakcji. Stara się projektować rozwiązania, które polepszają jakość życia ludzi i ich otoczenie. Uzależniona od muzyki i podróży.

Agnieszka Pisz

Członek Zarządu

email linkedin

Twórca Altruisto.com - aplikacji do zbiórki funduszy dla organizacji charytatywnych podczas zakupów online. Zainteresowany psychologią, neuronauką, racjonalnością.

Daniel Wyrzykowski

Członek Zarządu

email linkedin

Specjalista ds. społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Interesują go tematy współpracy biznes-NGO, innowacji społecznych, food waste, zero waste i smogu.

Marcin Tischner

Członek Zarządu

email linkedin

Programista, poliglota, kucharz. Korzystając ze swojej uprzywilejowanej sytuacji stara się pomóc w naprawianiu świata na lepsze, zanim wszystko się zawali.

Marcin Wosinek

Główny Programista

email linkedin

Chcesz poświęcić swój czas i umiejętności by czynić więcej dobra?

Wydarzenia

Obserwuj nasz profil na Facebooku i bądź na bieżąco z wydarzeniami!

Grupy dyskusyjne