Jak działamy w Polsce?

Fundacja Efektywny Altruizm jest częścią międzynarodowej społeczności Effective Altruism. Tworzą ją organizacje dobroczynne, przedsiębiorcy społeczni, pracownicy akademiccy i rozległa sieć sympatyków na świecie.

W trakcie naszych spotkań szukamy odpowiedzi na trudne pytania. Przyglądamy się problemom filozoficznym, naukowym, jak i praktycznym aspektom dobroczynności. Łączymy ludzi i organizacje. Tym pierwszym doradzamy w wyborze priorytetów w zgodzie z ich wartościami. Tym drugim pomagamy w pomiarze i maksymalizacji wpływu dobroczynnego.

Działamy we współpracy z The Centre for Effective Altruism w Oksfordzie i zaprzyjaźnionymi organizacjami na całym świecie.

Zespół

Organizator międzynarodowej społeczności Effective Altruism, inicjator jej aktywności w Polsce. Przedsiębiorca społeczny zainteresowany ważnymi, lecz zaniedbanymi obszarami życia społecznego.

Michał Trzęsimiech

Współzałożyciel, Prezes

email linkedin

Odpowiada za strategię i wsparcie organizacji. Interesuje ją kognitywistyka, racjonalność i zastosowanie nowoczesnych technologii do czynienia dobra. Aktywistka Otwartych Klatek. Czyta i podróżuje.

Karolina Sarek

Współzałożycielka

email linkedin

Neurobiolog, popularyzator otwartej i efektywnej nauki, główny strateg polskiej społeczności. Interesuje go racjonalność, ryzyka egzystencjalne, kosmologia i dynamiki społeczne.

Marcin Kowrygo

Współzałożyciel

email linkedin

Projektantka usług i interakcji. Stara się projektować rozwiązania, które polepszają jakość życia ludzi i ich otoczenie. Uzależniona od muzyki i podróży.

Agnieszka Pisz

Członek Zarządu

email linkedin

Twórca Altruisto.com - aplikacji do zbiórki funduszy dla organizacji charytatywnych podczas zakupów online. Zainteresowany psychologią, neuronauką, racjonalnością.

Daniel Wyrzykowski

Członek Zarządu

email linkedin

Specjalista ds. społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Interesują go tematy współpracy biznes-NGO, innowacji społecznych, food waste, zero waste i smogu.

Marcin Tischner

Członek Zarządu

email linkedin

Programista, poliglota, kucharz. Korzystając ze swojej uprzywilejowanej sytuacji stara się pomóc w naprawianiu świata na lepsze, zanim wszystko się zawali.

Marcin Wosinek

Główny Programista

email linkedin

Jak możemy pomóc?

Wydarzenia

Obserwuj nas na Facebooku

Grupy dyskusyjne