Program Dyskusyjny

Program wprowadzający do efektywnego altruizmu to darmowy program dyskusyjny, w którym pragniemy zapoznać Cię z kluczowymi koncepcjami i narzędziami efektywnego altruizmu. Chcemy, aby wiedza ta pomogła Ci dogłębnie przemyśleć, jak osobiście możesz pomóc światu.

Infografika

Każda grupa spotyka się raz w tygodniu, przez 8 kolejnych tygodni. Spotkania trwają godzinę i wymagają wcześniejszego przygotowania: w każdym tygodniu znajdziesz listę materiałów do przeczytania (wymaganych oraz dodatkowych - dla zainteresowanych), a czasem także pisemne ćwiczenie. Dzięki tej lekturze dyskusja staje się bardziej wartościowa dla wszystkich uczestników.

Domyślnie spotkania odbywają się w formie zdalnej, w grupach 3-7-osobowych. W razie zapotrzebowania, jeśli pozwoli na to dostępność prowadzących, możliwa jest także organizacja spotkań na żywo.

Większość omawianych materiałów dostępna jest obecnie tylko w języku angielskim, dlatego do udziału w programie wymagana jest znajomość tego języka w stopniu średnio zaawansowanym. Spotkania natomiast prowadzone będą w języku polskim.

W powyższym dokumencie znajdziesz aktualny zakres tematów oraz materiałów omawianych podczas naszych spotkań. Ponieważ staramy się go udoskonalać oraz dbać o aktualność prezentowanych informacji - może on jeszcze ulec zmianom.

Masz pytanie? Skontaktuj się z koordynatorką programu dyskusyjnego,
Eweliną Hornicką: ewelina.hornicka@efektywnyaltruizm.org


Nasz program dyskusyjny powstał na podstawie materiałów przygotowanych przez Centre for Effective Altruism w ramach Programów Wirtualnych EA. Treść programu została zaadaptowana przez Fundację Efektywny Altruizm na potrzeby lokalne.

Wybór omawianych tematów oraz materiałów źródłowych jest subiektywny oraz nie wyczerpuje idei efektywnego altruizmu - to jedynie wstęp do szerokiego zagadnienia efektywnej dobroczynności. Po zakończeniu programu zachęcamy zatem do dalszego zgłębiania wiedzy i poszukiwania własnych odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ta strona korzysta z ciasteczek.
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch na naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie.