Допомога для українців вдома та за кордоном

Redakcja FEA / 27 lutego 2022

wersja polska: link
English version: link

У цей важкий час ми хочемо висловити свій біль і солідарність з жертвами вторгнення в українську державу. Останні події вплинули на життя всіх громадян України як вдома, так і за кордоном. Біженці, які шукають притулку в Польщі, можуть розраховувати на допомогу та підтримку від офіційних установ, благодійних організацій і також простих людей доброго серця.

У зв’язку з тим, що в нинішньому інформаційному шумі для охочих нести підтримку, так і для нужденних може бути важко розпізнати надійні джерела допомоги, ми вирішили створити список перевіреної інформації, яку будемо оновлювати на постійній основі.

Наша мета – зібрати перевірені та офіційні ініціативи для підтримки потребуючих українців. Будь ласка, поширюйте цю інформацію, щоб вона охопила якомога більшу аудиторію. Якщо ви хочете доповнити подану тут інформацію, поділитися пропозиціями чи допомогти іншим способом, зв’яжіться з нами за адресою kontakt@efektywnyaltruizm.org. Ініціатором та координатором проекту є Кріс Шульц, пов’язаний з рухом EA в Польщі та Нідерландах.

Місією фонду «Ефективний альтруїзм Польща» є систематична щоденна перевірка благодійних організацій з точки зору ефективності їх допомоги. Тому цього разу, незважаючи на незвичайні, динамічні умови, ми беремо на себе зобов’язання рекомендувати вам надійні, перевірені та ефективні організації, а також збірки коштів, які допомагають людям проживаючим в Україні так і біженцям з цієї країни.

Перш ніж вирішити, чи включати ту чи іншу організацію, ініціативу в список, ми задаємо собі низку важливих запитань. Якщо ви хочете дізнатися, яким критеріям ми керуємося при виборі і чому вони важливі для нас, переходьте на цю статтю:

[PL] https://efektywnyaltruizm.org/blog/jak-oceniamy-organizacje-pomagajace-ukraincom
[EN] https://efektywnyaltruizm.org/blog/how-do-we-evaluate-organizations-helping-ukrainians

Оскільки ситуація дуже змінна, наші початкові рекомендації базуються на дуже приблизних оцінках. Ми постійно оновлюємо список на основі наших найточніших висновків.

—————

[останнє оновлення: 13.04.2022, час 13:10]

Фонд HumanDoc

https://humandoc.pl

Фонд збирає кошти на діяльність у найбільш загрозливих регіонах (Маріуполь): допомога цивільним жителям, надання медичної допомоги, транспортування до лікарень, евакуація до Польщі, та надання житла, харчування, психологічної допомоги в Польщі.

PCPM – Польський центр міжнародної допомоги

https://pcpm.org.pl/ukraina

PCPM спеціалізується на гуманітарній допомозі (у разі стихійних лих, криз чи конфліктів), допомозі розвитку (підтримка соціально-економічного розвитку) та рятувальній допомозі (надання медичної допомоги та організація рятувальних операцій у разі стихійних та антропогенних катастроф).

Зараз PCPM надає гуманітарну допомогу в Україні, допомагає в евакуації та планує надати допомогу, яка має на цілі заспокоїти потреби біженців в Польщі.  Крім цього, реалізує пілотну програму безумовних цільових грошових переказів сім’ям біженців.

Ми вважаємо, що правильно реалізовані програми прямих грошових переказів можуть бути однією з найефективніших форм підтримки.  Ефективність таких програм вже неодноразово демонструвалася у ретельних дослідженнях. Заохочуємо запізнатися зі статтею GiveDirectly (англійською мовою) про переваги цієї форми допомоги для біженців.

Польська Медична Місія

https://pmm.org.pl/en/ukraine-urgent-medical-aid

З 1999 року Асоціація польської медичної місії допомагає жертвам воєн, катастроф та стихійних лих. Діяльність ПММ базується на роботі волонтерів: лікарів, фельдшерів, медсестер, реабілітологів, а також психологів та медичних аналітиків.

Зібрані кошти будуть спрямовані на швидку медичну допомогу та закупівлю необхідних медичних засобів.

Восток-SOS

https://vostok-sos.org/

«Восток-СОС» збирає кошти на підтримку населення (харчування, ліки, засоби гігієни, бензин та інше), а також на гуманітарну допомогу для армії разом із транспортом. Організація займається також фінансуванням евакуацій населення – оплачуючи та організовуючи транспорт.

Дані для перерахування благодійного внеску: https://vostok-sos.org/pidtrymaty/rekvizyty-dlia-hroshovoho-perekazu/

ЮНІСЕФ Польща

https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy

ЮНІСЕФ був заснований у 1946 році для допомоги дітям, які постраждали внаслідок Другої світової війни і у своїй діяльності керується положеннями Конвенції про права дитини. Щодня співробітники ЮНІСЕФ працюють у 190 країнах і територіях, часто в найважчих місцях на землі, щоб допомогти найбільш нужденним дітям. Від рятівних щеплень, до шкільного будівництва та негайної допомоги в разі гуманітарної катастрофи.

Зібрані кошти будуть спрямовані, зокрема, на забезпечення безпечними притулками для дітей, наданні психологічної, медичної допомоги, чистої води та засобів особистої гігієни. Вони співпрацюють з місцевими партнерами, щоб добре оцінити найнагальніші потреби та надати ефективну допомогу дітям.

Фонд ООН у галузі народонаселення (англ. UNFPA, the United Nations Population Fund)

https://www.unfpa.org/ukraine-conflict

UNFPA, провідна агенція ООН зосереджує свою роботу у сфері здоров’я сексуального та репродуктивного. Діє в Україні десятиліттями, розширюючи доступ до послуг з охорони репродуктивного здоров’я та захисту. Забезпечує жінкам і дівчатам право на безпечні пологи та життя без насильства. Мета фонду – забезпечити доступ до послуг та продуктів медичних, які рятують репродуктивне здоров’я і життя. Фонд співпрацює із сусідніми країнами, щоб задовольнити поточні потреби біженців у сфері охорони здоров’я, включаючи людей які потребують особливої опіки, наприклад осіб похилого віку.

Польська гуманітарна акція

https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina

Ця польська організація, яка безперервно діє з 1992 року, надає гуманітарну допомогу по всьому світу. Діє в районах, які постраждали від гуманітарної кризи в умовах стихійних лих і збройних конфліктів. Її основним пріоритетом є швидке надання необхідної допомоги, але також приділенням великої уваги довгостроковим рішенням і запобіганню майбутніх катастроф.

Кошти зі збору, який зараз триває, будуть спрямовані на постачання продуктів харчування та засобів гігієни жителям Донецької та Луганської областей, яким найбільше загрожує війна.

інші форми допомоги – офіційні джерела інформації

Pomagam Ukrainie (Допомагаю Україні)https://pomagamukrainie.gov.pl/

Офіційна платформа польського уряду адресована як біженцям (включно з тими, хто планує приїхати до Польщі), так і тим, хто бажає їм допомогти. Це також база даних про доступну гуманітарну, фінансову, психологічну або юридичну допомогу людям, які потребують допомоги.

Ініціативи місцевого самоврядування

Якщо ви шукаєте допомоги або хочете долучитися до роботи на місцевому рівні, відвідайте офіційні веб-сайти органів місцевого самоврядування. Всі офіційні ініціативи ми не можемо перерахувати та проаналізувати, але вони зазвичай гарантують безпеку перерахованих коштів.

Група Границяhttps://ukraina.grupagranica.pl/

Важлива та корисна інформація для українців, які перебувають у Польщі або мають намір приїхати до Польщі.

————

ЕФЕКТИВНИЙ АЛЬТРУІЗМ – це зростаючий суспільний рух, заснований на прагненні зробити світ найкращим із можливих і пошуку способів зробити це на основі доказів і міркувань, а також сміливості втілювати ці ідеї в життя. Сфери, в яких розвивається ця ідея, включають ефективне пожертвування, дослідження глобальних пріоритетів або роздумів на тему загрожень, пов’язаних з довгостроковим майбутнім. Стівен Пінкер назвав ефективний альтруїзм «однією з великих нових ідей XXI століття». Якщо ви хочете дізнатися більше про EA, перегляньте наведені нижче джерела:

  • Посібник ефективного альтруїзму: https://forum.effectivealtruism.org/ 
  • Список 80 найактуальніших глобальних проблем від 80,000 Hours, організації, яка надає поради щодо кар’єри людям, зацікавленим у позитивному впливі на свій кар’єрний шлях https://80000hours.org/problem-profiles/ 

На домашній сторінці Посібника ви також можете замовити дві безкоштовні книги про ефективний альтруїзм — «Doing Good Better » Вільяма Макаскіла та «The Precipice» Тобі Ордa. Ми дуже їх рекомендуємо!

Ta strona korzysta z ciasteczek.
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch na naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie.