Wesprzyj nas

Działaj z nami

test

Przekaż darowiznę

Twoja darowizna może wspomóc działania EA w Polsce. Dzięki niej będziemy mogli utworzyć specjalistyczne etaty, co przełoży się na dynamikę rozwoju ruchu, zwiększenie naszych możliwości edukacyjnych, a w efekcie zwielokrotni efektywność wpłat tysięcy darczyńców.

Wolontariat

Fundację Efektywny Altruizm buduje grupa wolontariuszy i wolontariuszek na różnych szczeblach kariery, zainteresowanych różnymi obszarami. Jeśli rozważasz przeznaczenie części swojego czasu na rozwijanie Efektywnego Altruizmu w Polsce, dołącz do naszego zespołu!

test

Jak jeszcze możesz pomóc?

Przeczytaj o efektywnym altruizmie

Na stronie effectivealtruism.org znajduje się lista artykułów poruszających wiele podstawowych kwestii, kilka nagrań wideo i lista książek, które przybliżą Ci czym jest EA. Jeśli zastanawiasz się, na których obszarach się skupić, zapoznaj się z narzędziem do priorytetyzacji i profilami obiecujących obszarów. W serwisie Coursera, dostępny jest darmowy kurs Petera Singera - wstęp do efektywnego altruizmu.

Zewnętrze fora, takie jak StackExchange, Quora, AskHistorians, AskScience czy ChangeMyView to kolejne źródło informacji. Polecamy zapoznać się z dobrze zadanymi pytaniami autorstwa Alexa K. Chen na Quora. Jeśli otrzymasz dobre odpowiedzi, które mogą przydać się innym członkom EA, zestaw je we wpisie na blogu i udostępnij na EA Forum.

Rozważ karierę zadedykowaną celom EA. Zapoznaj się z przewodnikiem przygotowanym przez 80,000 Hours, który zawiera wiele informacji dotyczących nie tylko wyboru ścieżki kariery, ale również powiązanych rozważań dotyczących EA.

Jeśli znasz ideę EA, przyłącz się do dyskusji na Effective Altruism Forum. Autorzy należący do społeczności prowadzą tu ważne rozważania w dziedzinach zgodnych z ich kompetencjami.

Doświadczeni działacze ruchu poszerzają wiedzę czytając blogi związane z EA, tworząc artykuły na EA Forum lub zostając badaczami w powiązanej organizacji (czytaj o tym niżej).

Subskrybuj newsletter EA

Raz w miesiącu EA rozsyła newsletter z najważniejszymi informacjami. Również comiesięczny newsletter EA Concepts pomaga zapoznać się z podstawowymi ideami niezbędnymi do myślenia w kryteriach efektywnego altruizmu. Dostępne są także kanały internetowe RSS, np Blogtrottr, dzięki którym otrzymasz mail, gdy pojawi się nowy wpis na EA Forum (RSS) lub na EA Blogs (RSS).

Zainstaluj wtyczkę Altruisto

Podobnie jak z bezpośrednimi wpłatami na najefektywniejsze organizacje charytatywne, prostym sposobem na czynienie mierzalnego wpływu na świecie jest zainstalowanie wtyczki Altruisto. Altruisto pozwala użytkownikom zbierać fundusze podczas zakupów online na najefektywniejsze organizacje charytatywne rekomendowane przez GiveWell, Animal Charity Evaluators i The Life You Can Save. Użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów za kupione produkty/usługi, Altruisto również nie śledzi aktywności online indywidualnych użytkowników. Więcej informacji i możliwość pobrania wtyczki na oficjalnej stronie: https://altruisto.com

Autorem wtyczki jest Daniel Wyrzykowski, jeden z doradców Fundacji Efektywny Altruizm.

Weź udział w EAGx lub spotkaniu lokalnej grupy

Weź udział w EAGx lub wydarzeniu grupy w Twoim regionie. Wydarzenia te organizowane są by przybliżyć idee EA oraz oraz umożliwić wgląd w środowisko EA od podszewki. Aby wziąć udział w takim wydarzeniu, na stronie “O Nas” sprawdź do której lokalnej grupy możesz dołączyć na Facebook’u i bądź na bieżąco z wydarzeniami organizowanymi w najbliższym czasie.

Weź udział w warsztacie z racjonalności stosowanej

Budowanie zdolności personalnych to jedna z najlepszych ścieżek pomagania na dłuższą metę. Center for Applied Rationality (CFAR) oferuje regularne warsztaty podczas których wykształca się narzędzia do rozwoju personalnego. Jeśli chcesz usprawnić swoją produktywność i trafność swojego rozumowania, odwiedź FAQ oraz listę nadchodzących warsztatów. Dzięki opublikowanej przez CFAR liście pozycji do przeczytania oraz wskazówkom podpartym badaniami naukowymi na stronie 80,000 Hours masz możesz realizować proces samodoskonalenia samodzielnie i bezpłatnie.

Ta strona korzysta z ciasteczek.
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch na naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na używanie plików cookie.