Jak działamy w Polsce?

Fundacja Efektywny Altruizm jest częścią międzynarodowej społeczności Effective Altruism. Tworzą ją naukowcy i pracownicy akademiccy, przedstawiciele polskich i międzynarodowych instytucji, organizacji non-profit, prawnicy, ekonomiści, reprezentanci sektora technologicznego, przedsiębiorcy społeczni i darczyńcy. Razem szukamy dróg, by wykorzystać w pełni swój potencjał do czynienia dobra.

Na spotkaniach w Warszawie i Krakowie odpowiadamy na pytania dotyczące aktualnego stanu wiedzy o tym, jak pomagać efektywnie. Doradzamy w osiągnięciu wpływu przez wybór kariery. Łączymy z organizacjami działającymi w nieobleganych obszarach o dużym znaczeniu. Edukujemy w zakresie obecnych priorytetów i trendów w działaniach dobroczynnych.

Działamy we współpracy z The Centre for Effective Altruism w Oksfordzie i zaprzyjaźnionymi organizacjami na całym świecie.

Obszary

Przepływ talentu
Pomagamy efektywnym organizacjom czynić więcej dobra zapełniając kluczowe luki talentowe. Współpracujemy z 80,000 Hours nad przygotowaniem kandydatów, prowadzimy spotkania tematyczne oraz warsztaty w obrębie racjonalności stosowanej i efektywnego altruizmu.
Przepływ środków
Zapewniamy płynny przepływ darowizn pomiędzy organizacjami dobroczynnymi a darczyńcami w Polsce. Ułatwiamy procedury podatkowe, doradzamy nieodpłatnie przy wyborze organizacji i obszarów w których Twoje darowizny mogą przynieść najwięcej korzyści.
Wsparcie organizacji w regionie
Pomagamy organizacjom w Polsce rozwijać się, by zostać rozpoznanymi jako najefektywniejsze na podstawie silnych dowodów wywodzących się z uważnej i transparentnej analizy danych.

Chcesz wiedzieć więcej o aktualnych projektach?

Napisz do nas

Zaangażowani

Współzałożyciel Fundacji Efektywny Altruizm. Przywódca The Local Effective Altruism Network, sieci 350 lokalnych grup Effective Altruism.

Michał Trzęsimiech

Prezes, Współzałożyciel

email linkedin

Odpowiada za strategię i wsparcie organizacji. Interesuje ją kognitywistyka, racjonalność i zastosowanie nowoczesnych technologii do czynienia dobra. Aktywistka Otwartych Klatek. Czyta i podróżuje.

Karolina Sarek

Współzałożycielka

email linkedin

Neurobiolog, popularyzator otwartej i efektywnej nauki, główny strateg polskiej społeczności. Interesuje go racjonalność, ryzyka egzystencjalne, kosmologia i dynamiki społeczne.

Marcin Kowrygo

Współzałożyciel

email linkedin

Projektantka usług i interakcji. Stara się projektować rozwiązania, które polepszają jakość życia ludzi i ich otoczenie. Uzależniona od muzyki i podróży.

Agnieszka Pisz

Członek Zarządu

email linkedin

Absolwentka matematyki, pracuje w analizie danych. Interesuje się psychologią, racjonalną duchowością i życiem w zgodzie z naturą. Zajmuje się tłumaczeniami tekstów związanych z EA na język polski.

Justyna Ferenc

Członek Zarządu

email linkedin

Twórca Altruisto.com - aplikacji do zbiórki funduszy dla organizacji charytatywnych podczas zakupów online. Zainteresowany psychologią, neuronauką, racjonalnością.

Daniel Wyrzykowski

Członek Zarządu

email linkedin

Specjalista ds. społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Interesują go tematy współpracy biznes-NGO, innowacji społecznych, food waste, zero waste i smogu.

Marcin Tischner

Członek Zarządu

email linkedin

Programista, poliglota, kucharz. Korzystając ze swojej uprzywilejowanej sytuacji stara się pomóc w naprawianiu świata na lepsze, zanim wszystko się zawali.

Marcin Wosinek

Główny Programista

email linkedin

Chcesz poświęcić swój czas i umiejętności by czynić więcej dobra?

Wydarzenia

Obserwuj nasz profil na Facebooku i bądź na bieżąco z wydarzeniami!

Grupy dyskusyjne