Jak działamy w Polsce?

Fundacja Efektywny Altruizm jest częścią międzynarodowej społeczności Effective Altruism. Tworzą ją naukowcy i pracownicy akademiccy, przedstawiciele polskich i międzynarodowych instytucji, organizacji non-profit, prawnicy, ekonomiści, reprezentanci sektora technologicznego, przedsiębiorcy społeczni i darczyńcy. Razem szukamy dróg, by wykorzystać w pełni swój potencjał do czynienia dobra.

Na spotkaniach w Warszawie i Krakowie odpowiadamy na pytania dotyczące aktualnego stanu wiedzy o tym, jak pomagać efektywnie. Doradzamy w osiągnięciu wpływu przez wybór kariery. Łączymy z organizacjami działającymi w nieobleganych obszarach o dużym znaczeniu. Edukujemy w zakresie obecnych priorytetów i trendów w działaniach dobroczynnych.

Działamy we współpracy z The Centre for Effective Altruism w Oksfordzie i zaprzyjaźnionymi organizacjami na całym świecie.

Obszary

Przepływ talentu
Pomagamy efektywnym organizacjom czynić więcej dobra zapełniając kluczowe luki talentowe. Współpracujemy z 80,000 Hours nad przygotowaniem kandydatów, prowadzimy spotkania tematyczne oraz warsztaty w obrębie racjonalności stosowanej i efektywnego altruizmu.
Przepływ środków
Zapewniamy płynny przepływ darowizn pomiędzy organizacjami dobroczynnymi a darczyńcami w Polsce. Ułatwiamy procedury podatkowe, doradzamy nieodpłatnie przy wyborze organizacji i obszarów w których Twoje darowizny mogą przynieść najwięcej korzyści.
Wsparcie organizacji w regionie
Pomagamy organizacjom w Polsce rozwijać się, by zostać rozpoznanymi jako najefektywniejsze na podstawie silnych dowodów wywodzących się z uważnej i transparentnej analizy danych.

Chcesz wiedzieć więcej o aktualnych projectach?

Napisz do nas, chętnie porozmawiamy o aktualnych i planowanych działaniach

Napisz do nas

Zaangażowani

Współzałożyciel społeczności w Polsce. Wolontariusz Centre for Effective Altruism. Aspirujący altruista.

Michał Trzęsimiech

Prezes, Współzałożyciel

email linkedin

Odpowiada za strategię i wsparcie organizacji. Interesuje ją kognitywistyka, racjonalność i zastosowanie nowoczesnych technologii do czynienia dobra. Aktywistka Otwartych Klatek. Czyta i podróżuje.

Karolina Sarek

Współzałożycielka

email linkedin

Neurobiolog, popularyzator otwartej i efektywnej nauki, główny strateg polskiej społeczności. Interesuje go racjonalność, ryzyka egzystencjalne, kosmologia i dynamiki społeczne.

Marcin Kowrygo

Współzałożyciel

email linkedin

Projektantka usług i interakcji. Stara się projektować rozwiązania, które polepszają jakość życia ludzi i ich otoczenie. Uzależniona od muzyki i podróży.

Agnieszka Pisz

Członek Zarządu

email linkedin

Absolwentka matematyki, pracuje w analizie danych. Interesuje się psychologią, racjonalną duchowością i życiem w zgodzie z naturą. Zajmuje się tłumaczeniami tekstów związanych z EA na język polski.

Justyna Ferenc

Członek Zarządu

email linkedin

Twórca Altruisto.com - aplikacji do zbiórki funduszy dla organizacji charytatywnych podczas zakupów online. Zainteresowany psychologią, neuronauką, racjonalnością.

Daniel Wyrzykowski

Członek Zarządu

email linkedin

Specjalista ds. społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Interesują go tematy współpracy biznes-NGO, innowacji społecznych, food waste, zero waste i smogu.

Marcin Tischner

Członek Zarządu

email linkedin

Programista, poliglota, kucharz. Korzystając ze swojej uprzywilejowanej sytuacji stara się pomóc w naprawianiu świata na lepsze, zanim wszystko się zawali.

Marcin Wosinek

Główny Programista

email linkedin

Chcesz poświęcić swój czas i umiejętności by czynić więcej dobra?

Wydarzenia

Obserwuj nasz profil na Facebooku i bądź na bieżąco z wydarzeniami!