Jak działamy w Polsce?

Fundacja Efektywny Altruizm jest częścią międzynarodowej społeczności Effective Altruism Tworzą ją naukowcy i pracownicy akademiccy, przedstawiciele polskich i międzynarodowych instytucji, organizacji non-profit, prawnicy, ekonomiści, reprezentanci sektora technologicznego, przedsiębiorcy społeczni i darczyńcy. Razem szukamy dróg, by wykorzystać w pełni swój potencjał do czynienia dobra.

Na spotkaniach w Warszawie i Krakowie odpowiadamy na pytania dotyczące aktualnego stanu wiedzy o tym, jak pomagać efektywnie. Doradzamy w osiągnięciu wpływu przez wybór kariery. Łączymy z organizacjami działającymi w nieobleganych obszarach o dużym znaczeniu. Edukujemy w zakresie obecnych priorytetów i trendów w działaniach dobroczynnych.

Działamy we współpracy z The Centre for Effective Altruism w Oksfordzie i zaprzyjaźnionymi organizacjami na całym świecie.

Obszary

Przepływ talentu
Pomagamy efektywnym organizacjom czynić więcej dobra zapełniając kluczowe luki talentowe. Współpracujemy z 80,000 Hours nad przygotowaniem kandydatów, prowadzimy spotkania tematyczne oraz warsztaty w obrębie racjonalności stosowanej i efektywnego altruizmu.
Przepływ środków
Zapewniamy płynny przepływ darowizn pomiędzy organizacjami dobroczynnymi a darczyńcami w Polsce. Ułatwiamy procedury podatkowe, doradzamy nieodpłatnie przy wyborze organizacji i obszarów w których Twoje darowizny mogą przynieść najwięcej korzyści.
Wsparcie organizacji w regionie
Pomagamy organizacjom w Polsce rozwijać się, by zostać rozpoznanymi jako najefektywniejsze na podstawie silnych dowodów wywodzących się z uważnej i transparentnej analizy danych.
Pokaż Więcej
Pokaż Mniej

Zaangażowani

Fundatorzy

Michał Trzęsimiech
Współzałożyciel społeczności w Polsce. Wolontariusz Centre for Effective Altruism. Aspirujący altruista.
Karolina Sarek
Odpowiada za strategię i wsparcie organizacji. Interesuje ją kognitywistyka, racjonalność i zastosowanie nowoczesnych technologii do czynienia dobra. Aktywistka Otwartych Klatek. Czyta i podróżuje.
Marcin Kowrygo
Neurobiolog, popularyzator otwartej i efektywnej nauki, główny strateg polskiej społeczności. Interesuje go racjonalność, ryzyka egzystencjalne, kosmologia i dynamiki społeczne.

Zarząd fundacji

Agnieszka Pisz
Projektantka usług i interakcji. Stara się projektować rozwiązania, które polepszają jakość życia ludzi i ich otoczenie. Uzależniona od muzyki i podróży.
Justyna Ferenc
Absolwentka matematyki, pracuje w analizie danych. Interesuje się psychologią, racjonalną duchowością i życiem w zgodzie z naturą. Zajmuje się tłumaczeniami tekstów związanych z EA na język polski.
Daniel Wyrzykowski
Twórca Altruisto.com - aplikacji do zbiórki funduszy dla organizacji charytatywnych podczas zakupów online. Zainteresowany psychologią, neuronauką, racjonalnością.
Marcin Tischner
Specjalista ds. społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Interesują go tematy współpracy biznes-NGO, innowacji społecznych, food waste, zero waste i smogu.

Wspierają nas

Marcin Woźniak
Współzałożyciel Fundacji Optimum Pareto. Za pomocą sztucznej inteligencji łączy racjonalizm i demokrację, budując system dynamicznych grafów argumentacyjnych.
Dobrosława Gogłoza
Prezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki, organizacji walczącej z cierpieniem zwierząt. Interesuje się efektywnym altruizmem, historią ruchów społecznych i przyswajaniem języków obcych.
Marcin Wosinek
Programista, poliglota, kucharz. Korzystając ze swojej uprzywilejowanej sytuacji stara się pomóc w naprawianiu świata na lepsze, zanim wszystko się zawali.
Jakub Synowiec
Filozof, etyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Stara się popularyzować idee EA w środowisku akademickim w Polsce.
Maciek Zając
Doktorant w Zakładzie Etyki IF UW, gdzie zajmuje się etyką nowych technologii i stosunków międzynarodowych. Zawodowo konsultant językowy i tłumacz.
Piotr Cieszyński
Student biotechnologii w produkcji roślinnej, specjalizujący się w bioinformatyce. Interesuje się rzeczami realnymi i fikcyjnymi.
Michał Marek
Specjalista bezpieczeństwa komputerowego. Zainteresowany racjonalnością stosowaną, futurologią i transhumanizem. Miłośnik sztuki i górskich wędrówek.
Marta Krzemińska
Growth hackerka i poszukiwaczka przygód. Ciągle uczy się czegoś nowego — od filozofii, przez blockchain, do sztuki nowoczesnej.

Chcesz poświęcić swój czas i umiejętności by czynić więcej dobra?

Wydarzenia

Obserwuj nasz profil na Facebooku i bądź na bieżąco z wydarzeniami!